Rozhledna Radejčín

Rozhledna Radejčín

Rozhledna Radejčín (někdy nazývaná „rozhledna Dubice“) se nachází na bezejmenné kótě 375 m n. m. v Českém středohoří, cca 600 m vzdušnou čarou severovýchodně od železniční zastávky Radejčín, jihozápadně od vsi Dubice a severozápadně od obce Prackovice nad Labem, na jejímž katastrálním území leží, a to jen několik metrů od hranice s k. ú. Dubice nad Labem. Rozhledna se tudíž nachází na území okresu Litoměřice.

Rozhledna je součástí vysílače mobilního operátora Vodafone, byla dokončena koncem roku 2009. Celková výška kovové věže je 30 metrů, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 18 metrů a cestou k ní je nutno překonat 97 schodů po vnitřním točitém schodišti. Část rozhledny pod ochozem je zajímavě opláštěna.

Přístup
Pěšky od železniční zastávky Radejčín vede neznačená polní cesta přímo k rozhledně. Je možné též využít MHD z Ústí nad Labem do Dubic (autobus č. 4), odtud dále po žluté turistické značce směrem k železniční zastávce Radejčín.

Výhled
Z rozhledny je kruhový výhled na vrcholy Českého středohoří – Vrkoč, Vaňovský vrch, Varhošť, Deblík, Trabice, Plešivec, Strážiště, Radobýl, Milešovka, lze spatřit i Říp či zříceninu hradu Kamýk, na severozápadě pak hřeben Krušných hor.

Vstup zdarma.

Otevřeno:
od 10:00h do 18:00h po celý rok.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Radej%C4%8D%C3%ADn_(rozhledna)