Líšeňský pivovar, Brno

Líšeňský pivovar, Brno
Líšeňský pivovar, to je kromě minipivovaru i útulná restaurace, nacházející se v městské části „Nová Líšeň“ v bývalém obchodním komplexu „Jasmín“. Najdete jej na Kotlanové 5.

Líšeňský pivovar byl založen v roce 2011. Od 1. 5. 2016 píše novou historii s novými majiteli.

Minipivovar s varnou o objemu 5hl a ročním výstavem do 1500hl je pověstný svými poctivými českými ležáky a v novodobé éře také netradičními speciály.

Základní nabídku piv tvoří oblíbené, české ležáky Marvan 11 a PePa 12. Název „PePa“ vznikl složením prvních dvou slabik jmen obou majitelů (Petr a Pavel) a je to první nová receptura, která vznikla za jejich působení. Dále poctivý tmavý ležák Černé 13 a svrchně kvašené pšeničné pivo Pšenice 12 LP. Z jedenáctky a černého potom na čepu vzniká řezané pivo Ležan 12.

S příchodem nových majitelů se objevil také nový sládek Jiří Čejka Tento, ač mladý, tak zkušený sládek má znalosti i praxi k výrobě široké škály pivních stylů, které zpestřují stálou nabídku piv. Vznikají tak především svrchně kvašené speciály typu IPA, APA, EPA apod., na které si místní štamgasti velmi rychle zvykli a každý měsíc se už těší, co bude zase v portfoliu pivovaru nového. Přítomnost tohoto sládka přitáhla také pozornost (nejen) brněnských pivovarských odborníků, kteří hovoří o jeho umění vařit pivo v superlativech, díky čemuž značka Líšeňský pivovar dostává punc vysoké kvality.

Po domluvě zde není problém udělat krátkou či delší prohlídku pivovaru i s degustací, za odborného výkladu našeho sládka. (případně jiné kompetentní osoby)

Speciály, které mohli zákazníci v novodobé éře pivovaru zatím ochutnat jsou např. ALFA 11 APA – American Pale Ale, Bravo 14 IPA – India Pale Ale, B.H.B. 50 EPA – 12° English Pale Ale, Pumpkin 13 ALE – dýňová Apa, Kellerbier 12 – spodně kvašený německý ležák, BARBORA 17 Vánoční Bock – polotmavé mnichovské speciální pivo, Pils 12 LP – spodně kvašený bavorský ležák a další.

Kontakt
Kotlanova 5
628 00 Brno-Líšeň

Telefon: +420 603 763 211
E-mail: restaurace@lisenskypivovar.cz

http://www.lisenskypivovar.cz/