Penzion NA STOPCE, Lomnice nad Popelkou

Penzion NA STOPCE, Lomnice nad Popelkou
Náš penzion se nachází v malém městečku jménem Lomnice nad Popelkou, (478 m n.m., 5700 obyvatel)

Letovisko a  zimní středisko ležící v atraktivní oblasti pod horou Tábor (678 m n.m.) v širokém úvalu říčky Popelky na pomezí Českého ráje a Krkonoš zve návštěvníky k pobytu. Nejstarší zmínku najdeme v Dalimilově kronice z  r. 1242. Na počátku 19. stol. zde započala tradiční výroba proslulých lomnických sucharů, oplatek a kulatek. Rozvíjel se i textilní a strojírenský průmysl.

V současné době město nabízí svým návštěvníkům  bohaté sportovní a kulturní vyžití (Tylovo divadlo, kino, zámek, městské muzeum a galerie, loutkové divadlo, sportovní hala, zimní stadion, letní stadion, horolezecká stěna v sokolovně, lyžařský areál v Popelkách s volně přístupným vyhlídkovým ochozem na skokanském můstku K-70, sportovní letiště, koupaliště v Oboře a další). Typické pro město a okolí jsou stavby lidové architektury (vesnická památková rezervace Karlov s roubenými domy), historické, církevní a kulturní památky (městská památková zóna).

V malebném okolí města lze navštívit díky husté síti turistických tras, lyžařských terénů  a cyklotras mnoho zajímavých turistických cílů jako např. rozhlednu, restauraci nebo sezónní informační středisko na hoře Tábor, zříceninu hradů Kumburk a Bradlecí či Smetanovu vyhlídku. 

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí, wifi.
Možnost parkování na parkovišti před penzionem nebo v areálu. 300m od centra města Lomnice nad Popelkou.

Kontakt
5. května 730 (728)
Lomnice nad Popelkou
512 51

723 352 541
laskova.lenka@gmail.com

http://www.nastopce.cz/cz/penzion-na-stopce.html