Muzeum fotografie, Jindřichův Hradec

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, Jindřichův Hradec
Muzeum fotografie a moderních obrazových médií soustředí pozornost zejména na médium fotografie, ale věnuje se i dalším obrazovým médiím.

Ve výstavním programu jsou ke zhlédnutí díla českých, ale též zahraničních fotografů, významných osobností dějin (především) české fotografie a význačných současných tvůrců, fotografů profesionálních i amatérských.

Vlastními výstavními projekty, zaměřujícími se povětšinou na dokumentaci současnosti, se muzeum prezentuje také v zahraničí, jako výstavami „Ostře sledovaný Hrabal“, „Via Lucis 1989–2009 / česká společnost ve fotografii“ nebo „Stories“. Vytváří sbírky historické a především současné fotografie a sbírky fotografické techniky.

Navštívit zde lze vzdělávací fotografické kurzy/workshopy pro děti, mládež a dospělé, tematické semináře k výstavám, jazzové koncerty, přijít na fotografování v historických kostýmech, do knihovny či kavárny.

Významná je rovněž činnost digitalizačního pracoviště muzea, v níž též poskytuje služby soukromým subjektům a ostatní veřejnosti.

Muzeum, jež je obecně prospěšnou společností, založenou a významně podporovanou městem Jindřichův Hradec, rovněž rozvíjí spolupráci s tuzemskými i zahraničními institucemi, jež mají v hledáčku obdobné zájmy.    

Sídlí v historickém centru města v bezprostřední blízkosti 15. poledníku v kompletně zrenovované renesanční jezuitské koleji z konce 16. století. K pozoruhodnostem této kulturní památky se řadí vzácné nástropní a nástěnné malby mimořádné umělecké kvality. 

Činnost Muzea fotografie a moderních vizuálních médií, o. p. s., je realizována za finanční podpory města Jindřichův Hradec.

Otevírací doba
http://www.mfmom.cz/aktuality/aktualni-oteviraci-doba-i109.html

Kontakt
Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, o. p. s.
Kostelní 20/I – jezuitská kolej
377 01 Jindřichův Hradec

e-mail: mfmom@mfmom.cz
tel.: 384 362 459
fax: 384 370 777

http://www.mfmom.cz/