Biotop Radotín, Praha

Biotop Radotín, Praha

Podstata biotopu spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, bez chemie, za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. Jde o čisté koupání bez chloru, tedy ne v takové vodě, na jakou jsou lidé zvyklí v bazénech — mrtvé a chemicky upravované. Projekt biotopu je v rámci Prahy a okolí ojedinělý.

V areálu Biotopu Radotín se nachází koupací jezero, biologické (čistící) jezero, letní převlékárny, venkovní sprchy, dětské hřiště a letní toalety. Celý areál je zatravněn s umělou závlahou, provedeny byly též sadové úpravy a oplocení celého areálu. V budově zázemí v 1. patře nachází prostory pro plavčíka, bufet (vč. technického zázemí).

Koupací jezero má půdorysný tvar nepravidelného oválu připomínající ledvinu o rozměrech přibližně 62,0 x 75,0 m. Je umístěno ve střední části areálu. Koupací část má proměnlivou hloubku 0,40 m — 1,20 m (neplavecká část) a maximálně 3,25 m (plavecká část). Koupací jezero tvoří uzavřený okruh vody oddělený fóliemi od okolního prostředí.

Biologické (čistící) jezero má půdorysné rozměry 80,0 x 30,0 m, hloubky 0,25 m — 0,85 m. Nachází se v severovýchodní části areálu. Koupací část a vegetační zóny jsou propojeny v cirkulačním systému. V průběhu užívání se doplňuje pouze výpar. Biologické čištění probíhá v lemových zónách, v biologické části gravitačním způsobem. Vše je zaústěno zpět do nádrže. Z nádrže je tedy odváděna voda, následně přečerpávána na nejvyšší část přes gravitační filtr do biologické části a zde gravitačně stéká přes filtrační substrát zpět do bazénu.

SAUNA Kijukiju
Sedíte na voňavých olšových lavicích krásné přírodní načervenalé barvy. Zahřívají Vás profesionální finská kamna Kastor, jejich výkon koriguje 100kg pravých lávových kamenů. Pravou Kijukiju atmosféru tvoří velmi jemné intimní osvětlení. Stěny, strop a podlaha je vyrobena z vysoce kvalitních ekologických materiálů na bázi dřeva. Tlumené barevné odstíny podporují uvolnění a relaxaci. Celomasivní vrstvené smrkové desky Novatop vyplněné 140mm dřevovláknité izolace výrazně podporují akumulaci tepla a přispívají k jeho rovnoměrné distribuci v místnosti. Velkorysé prosklení sauny okouzluje. Vychutnáváte ničím nerušený výhled na Biotop, zbraslavský kostelík i Cukrák. Pro odložení Vašich saunovacích pomůcek a oblíbené sbírky básní slouží přímo v saunovací místnosti knihovna z masivní olše. Po vydatném prohřátí Vašeho těla se nechejte zlákat průzračnou vodou Biotopu k pravému ochlazení nebo si jen tak sedněte na venkovní ochoz sauny a kochejte se pohledem na vodní hladinu. Panoramatický výhled na radotínský kostel a lávku přes Berounku obdivujte z příjemné odpočívárny. Pohodlná lehátka, polštáře a knihovna je zde pro Vaše nekonečné pohodlí. Plápolající oheň a tlumené osvětlení Vás na závěr pohladí.

OTEVÍRACÍ DOBA:
PONDĚLÍ – PÁTEK 10 – 20
SOBOTA – NEDĚLE 9 – 20

ranní plavání 7 — 9 (pouze držitelé permanentek)

OTEVÍRACÍ DOBA – SAUNA KIJUKIJU
Neděle 17–22 h smíšená
Pondělí 17–22 h ženy
Úterý 17–22 h smíšená
Středa 17–22 h Smíšená

CENÍK
http://biotopradotin.cz/cenik/

Kontakt
K Lázním 9
Praha 5 – Radotín
153 00

Kancelář / bistro: 774 485 998
Email: info@biotopradotin.cz

http://biotopradotin.cz/