Expozice Cesty časem, Třebíč

Expozice Cesty časem, Třebíč
Od listopadu 2012 je nově otevřená interaktivní expozice "Cesty časem - procházky třebíčskou historií". Sídlí v nově zrekonstruovaném zámeckém křídle, součásti areálu baziliky sv. Prokopa a bývalého Valdštejnského zámku v Třebíči.

Město Třebíč otevřením nové expozice zpřístupňuje veřejnosti nákladně zrekonstruovaný památkový objekt v sousedství baziliky sv. Prokopa , zapsané od roku 2003 na prestižní Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Expozice, jejímž autorem je Doc. PhDr. Michal Stehlík, PhD., je zacílená především na všechny věkové kategorie dětí a mládeže, pro které dosud v Třebíči chyběly adekvátní kulturně-historické atraktivity. Tématika třebíčské historie s akcentem na ve městě provozovaná středověká i novověká řemesla je zpracována s použitím interaktivních prvků, umožňujících návštěvníkům aktivní spolupráci při vstřebávání prezentovaných informací. Celou expozicí symbolicky provází dvě historicky doložené postavy třebíčských měšťanů – kronikáře Suchenia a kupce Calligardiho. V úvodním hraném filmu je přesvědčivě ztvárňují populární herci Miloš Mejzlík a Oldřich Navrátil, rodáci z Třebíče.

Pro dětské kolektivy jsou kromě klasických prohlídek připraveny i lektorské programy a tvořivé dílny.

Otevírací doba
Otevřeno denně

září - červen
po - pá 9.00 – 17.00,
svátky 9.00 – 17.00
so - ne 10.00 – 17.00

červenec - srpen
po - pá 9.00 – 17.00
so - ne 10.00 – 18.00

Poslední prohlídka hodinu před zavírací dobou.

Vstupné:
Prohlídky expozic - jednotlivci
Plné vstupné 60 Kč/os.
Snížené vstupné
30 Kč/os. (děti nad 6 let, studenti, senioři)
15 Kč/os. (děti 3-5 let)
děti do 3 let zdarma

KONTAKT:
Expozice "CESTY ČASEM"
Zámek 1, 674 01 Třebíč

Tel.: 601 567 581
E-mail: cestycasem@mkstrebic.cz

https://www.mkstrebic.cz/ostatni-pamatky/interaktivni-expozice-cesty-casem/