Penzion Aura Špičák, Železná Ruda

Pension Aura Špičák
Rodinný horský pension Aura najdete nedaleko sportovního areálu Špičák u města Železná Ruda, přímo pod parkovištěm Kaskády. K vašemu pobytu na Šumavě Vám můžeme nabídnout 8 útulných pokojů, o celkové kapacitě 23 osob.

V pensionu je hostům k dispozici velká společenská místnost s krbovými kamny, na ní potom navazuje kompletně vybavená kuchyně s možností vlastního vaření.

Venkovní zasřešená terasa s posezením a krb.

Zdarma je umožněn přístup na internet přes wi-fi.

Pension má vlastní parkoviště a garáž pro úschovu kol a lyží.

Přímo pod námi vede nová cyklostezka spojující Železnou Rudu se sportovním areálem na Špičáku. Můžete použít i vlak nebo autobus (v zimních měsících "ski bus"). Zastávka autobusu je od pensionu cca.150 metrů., vlakové nádraží pak cca 5 minut pěšky.Vzdálenost mezi Špičákem a Železnou Rudou je přibližně 1,5 kilometr.u

Dostupnost sjezdových tratí je od 50 metrů , tedy jen přes silnici - Alpalouka,  nově s umělým zasněžováním,  do 850 metrů ski areal Špičák s několika lanovkami.

Na své si zde přijdou zdatní lyžaři i mírně pokročilí. Sjezdové tratě jsou rozděleny do několika stupňů obtížnosti. Pro ty nejmenší (ale nejen pro ně)  funguje lyžařská škola.

U hostů oblíbené je také středisko Velkého Javoru vzdálené od našeho pensionu cca 12 km (15 min. autem).

V letních měsících nabízí Špičák sjezdové tratě v bikeparku a okolí Železnorudska skvělé podmínky pro turistiku, cykloturistiku, rybaření či houbaření. Na své si přijdou i milovníci historie, hradů a zámků.

Kontakt
Špičák 2, Železná Ruda, 34004

Mobil: +420 608 241 655
E-mail: info@auraspicak.cz

http://www.auraspicak.cz/

Body zájmu

Tipy na trasy