Klub kultury Uherské Hradiště

Klub kultury Uherské Hradiště
Multifunkčním pilířem kultury Uherského Hradiště se v roce 1992 stal Klub kultury. Příspěvková organizace spravuje prostory a technické zařízení města, které slouží k programovým a pořadatelským potřebám. Reprezentativní budovy a moderní vybavení je k dispozici také jako předmět krátkodobého pronájmu pro komerční potřeby.

Široké spektrum potřeb veřejnosti uspokojuje bohatá programová nabídka Klubu. Pro děti byla v roce 2012 otevřena stálá loutková scéna, dospělým je určen cyklus abonentních koncertů jazzu a vážné hudby. Celoročně občanům nabízíme divadelní představení, koncerty okrajových i populárních žánrů, folklorní pořady, módní přehlídky a plesy. Seniorům je určen projekt Akademie třetího věku (A3V). Tento je zaměřen na celoživotní vzdělávání a aktivní trávení volného času.

Významnou část svého úsilí vkládá organizace do výstavní činnosti, malířského bienále Hradišťský plenér a Setkání - Stretnutie, které je přehlídkou tvorby českých a slovenských výtvarníků.

Klub má působnost i v rámci regionu a Zlínského kraje. Některé aktivity - jako Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Javořině, Kopaničářské slavnosti ve Starém Hrozenkově, Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, Festival hudebních nástrojů lidových muzik a festival ekologických filmů Týká se to také tebe - mají mezinárodní dosah.

Klub kultury se snaží pomoci při důstojné reprezentaci tradic a kulturního dědictví kraje v rámci ČR i zahraničí. Podporuje místní umělecké soubory a občanská sdružení.

Mezi tradiční partnery Klubu patří Trenčianske osvetové stredisko a Správa Pražského hradu. Je nám ctí zmínit, že se Klub kultury podílí na každoročním Vinobraní na Pražském hradě. Tisíce návštěvníků z celého světa se tak seznamuje s kulturou Slovácka.

Kontakt
Hradební 1198,
686 01 Uherské Hradiště

info@kkuh.cz

http://www.kkuh.cz/cz/