Človíčkova stezka Sportpark Rybníček, Staré M

Človíčkova stezka, Staré Město
Proč navštívit Človíčkovu stezku? Vždyť kde jinde můžete na vlastní oči vidět, jak vypadaly první oštěpy, loď pravěkého člověka nebo starověký disk?

Človíčkova stezka je jedinečné místo, jaké nemá v České republice obdoby. Nikde jinde se tak zábavným a interaktivním způsobem nedozvíte, jak vznikl sport. Stálá expozice je zpracována do podoby naučné stezky, která je doplněna unikátními exponáty.

Seznamte se zábavnou formou s historií sportu, jak vznikaly jednotlivé sportovní disciplíny a jak se sportovní odvětví vyvíjely v průběhu času od pravěku až po současnost.

Není to jen atraktivní a interaktivní muzeum sportu. Je to místo, kde si na Človíčkově hřišti všechny teoretické znalosti vyzkoušíte v praxi. Přejdete suchou nohou bažinu? Utrhnete ovoce ze stromu? Dokážete si ulovit k obědu velkého medvěda, nebo malého ptáčka? Své výsledky si zaznamenáte do kartičky a za absolvování Človíčkovy stezky získáte odměnu.

Človíčkova stezka je perfektním doplňkem předškolní i školní výchovy, a to nejen dějepisu a tělocviku, ale poskytne dětem širší pohled na historii, sport a pohyb. Skupinám jsme schopni po předchozí dohodě zajistit průvodce.

Jsme Sportpark Rybníček a naším cílem je naučit děti lásce ke sportu, pohybu a zdravému životním stylu. Právě proto vznikla Človíčkova stezka, unikátní kombinace muzea sportu a aktivního trávení volného času dětí.

Až se děti dostatečně vyřádí na Človíčkově stezce, čeká na ně spousta dalších atrakcí. Třeba RC dráha pro autíčka na dálkové ovládání, bosý chodníček, vodní prvky, vnitřní koutek i venkovní hřiště nebo ohniště pro opékání špekáčků.

Kontakty
Areál Rybníček:
Salašská 2182, Staré Město, 686 03
+420 730 150 181

http://www.sportparkrybnicek.cz/