HOTEL SPLIT, Kadaň

HOTEL SPLIT, Kadaň
Jeden z nejmodernějších a nejkrásnějších hotelů na úpatí Krušných hor.

Hotel Split se nachází ve starobylém královském městě Kadaň, ležícím na předělu mezi Krušnými horami a Doupovskými vrchy. Životodárná řeka Ohře v dávné minulosti dala důvod k osídlení kadaňské kotliny. Nejvýznamnější kmen, který v 16.stol. v krajině kolem Ohře sídlil, byli Keltové – osada, kterou založili, se nazývala Kadaň - ,,Zářící oheň″ (Dle legendy si osady a hradiska ohněm dávala znamení). Hotel Split se nachází v klidném, příjemném přírodním prostředí přímo u řeky Ohře.

Hotel byl postaven v letech 1994 - 2002 na místě původní prvorepublikové restaurace Split a  dále v letech 2010 - 2011 rozšířen do dnešní podoby. Architektem hotelu byl známý český projektant, ing. Vít Branda, jehož významné stavby nacházíme po celé Kadani – např. blízko hotelu  unikátní visutá lávka pro cyklisty,která  je součástí  kadaňské cyklostezky.

Hotel nabízí 23 atraktivních pokojů v moderním stylu s originálním designem a dále 6 luxusních a velkorysých apartmánů s balkonem či terasou s výhledem na řeku.

Wellness centrum hostům umožní odpočinek a relaxaci v krásném a příjemném prostředí.

Součásti hotelu je i kvalitní hotelová restaurace s příjemným posezením (v létě též na terasách)  a nádherným nevšedním pohledem na řeku Ohře. Kromě gurmánského zážitku Vás restaurace potěší i širokým výběrem kvalitních moravských vín.

Okolí hotelu vybízí nejen k nevšedním procházkám podl řeky Ohře, umožňuje ale i sportovní aktivity - cyklostezka i in-line stezka vedou přímo kolem hotelu. V zimních měsících jsou dosažitelná sportovní lyžařská střediska Klínovec a Boží dar. O víkendech jezdí z Kadaně na Klínovec rekreační autobus přímo pro lyžaře.

Kontakt
Hotel a restaurace Split
U Splitu 933
432 01  KADAŇ

restaurace +420 474 332 478
recepce hotelu +420 474 332 041
ředitelka +420 474 333 970

nebo e-mailovou adresu info@hotel-split.cz

http://www.hotel-split.cz/