Muzeum a galerie firmy Detesk, Železný Brod

Muzeum a galerie firmy Detesk, Železný Brod
Po kompletní rekonstrukci domu č. p. 20 na železnobrodském náměstí je od 24. července 2014 opět otevřena nová, prostornější prodejna společnosti DETESK. Kromě prodejny v přízemí Vás rádi přivítáme i v dalších prostorách domu, které slouží jako stálá expozice skla (muzeum) vztahujícího se k Železnému Brodu a také v galerii nacházející se v podkrovních prostorách (umělecká galerii). Součástí objektu je i vinotéka, ve které nabízíme francouzská a italská vína.

Umělecká galerie
Stylově upravené prostory se nachází v podkroví budovy na ploše téměř 100 m2. Uzpůsobeny jsou především pro pořádání výstav děl z různých oblastí výtvarného umění nebo výstav tématických. Vhodné prostředí, zde ale mohou nalézt i výstavy, zaměřené na historii nebo přírodovědu. Kompletní podporu výstavnímu prostoru poskytuje kvalitní audiovizuální vybavení.

Muzeum
Více než 400 exponátů uměleckého skla dokumentuje vývoj železnobrodské sklářské tvorby zhruba od r. 1920 do devadesátých let dvacátého století. Samostatné oddělení muzea se věnuje dalšímu železnobrodskému symbolu, skleněným figurkám. Návštěvníci jich mohou shlédnout přibližně tři stovky. Drátkových, modelovaných, foukaných i hutnických.

Kontakt:
Náměstí 3. května č.p. 20, Železný Brod 468 22

+420 731 518 351
prodejna@detesk.cz

http://galerie.detesk.cz/

Body zájmu

Tipy na trasy