Hotel Flora, Mariánské Lázně

Hotel Flora, Mariánské Lázně
Původní hotel Flora byl otevřen v roce 1881 a patřil rodině uměleckého zahradníka Václava Skalníka (proto název Flora - květina). Václav Skalník byl zakladatelem lázeňských parků a jeho dílo dodnes obdivují všichni návštěvníci města. Stal se také starostou Mariánských Lázní. Hotel patřil před 1. světovou válkou k nejluxusnějším ve městě a využívala ho zvláště bohatá ruská aristokracie.

Dnes nabízí hotel Flora***  ubytování v moderně, nově a útulně zařízených dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC, telefonem s přímou provolbou, televizí se satelitními programy, vysoušečem vlasů a trezorem (za poplatek 15,-CZK / den). Hostům jsou k dispozici ledničky, které zapůjčujeme na recepci za poplatek 70,- CZK / den.  Některé pokoje jsou s balkonem. V hotelu poskytují stravování dvě restaurace - Edelweiss a Rose, každý den je k dispozici polední menu za 125,- CZK (polévka + hlavní jídlo).

Hotel Flora má výbornou polohu přímo v centru klidné lázeňské čtvrti, cca padesát metrů od kolonády a léčivých pramenů. Přímo v budově se nachází léčebné oddělení pro léčebně rehabilitační péči s odborně vyškoleným personálem pro individuální fyzioterapii, fyzikální terapii, vodoléčbu. Hosté si mohou domluvit léčebný program s lékařem nebo zakoupit jednotlivé procedury vč. speciálních (z široké nabídky) přímo na recepci. Wellness studio nabízí vysoce kvalitní kosmetiku s bio produkty, manikúru, zvýrazňovaní řas speciální technikou a vodní bio olejové zábaly nohou. Kadeřnické služby jsou poskytovány mimo hotel , transfer z hotelu do kadeřnického salonu a zpět je již zahrnut v ceně této služby. V hotelu zapůjčujeme koupací pláště za poplatek (30,- CZK/den). Hosté mohou využívat v hotelu infrasaunu ( za poplatek).  Od roku 2010 je vybudována spojovací chodba mezi hotely Flora a Maxim, kde je možno zdarma využít bazén s protiproudem (cca 4 x 9 m).

V hotelové hale mají hosté volný přístup k internetovému koutku. Wi-Fi připojení poskytujeme po celý den zdarma v celém hotelu. Parkování je možné předem rezervovat (omezený počet parkovacích míst vzhledem k vnitřnímu lázeňskému území) přímo před hotelem nebo ve dvoře za poplatek (170,- CZK / noc). Nabízíme prostory pro úschovu jízdních kol a lyží. Hotel je vhodný k relaxaci, wellness, pro léčebně - rehabilitační pobyty, turistické a poznávací pobyty, lyžařské pobyty (ski-areál cca 500m od hotelu, běžkařské trasy přímo u hotelu). Recepce zajišťuje vstupenky na kulturní akce ve městě, výlety do okolí, zapůjčení aut.

Kontakt
Purkyňova 128
353 01 Mariánské Lázně

info@hotelflora-ml.cz

Tel.: +420 354 423 473, +420 354 625 134
Fax: +420 354 423 474, E-mail: info@hotelflora-ml.cz

https://www.hotelflora-ml.cz/index.php/cs/