Městský pramen, Klášterec nad Ohří

Městský pramen, Klášterec nad Ohří
Přírodní slabě mineralizovaná voda hydrogenuhličitano-sodného typu se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny metakřemičité, hypotonická, studená. Pramen se nachází v lázeňském parku na levém břehu řeky Ohře v hloubce 90 m, vydatnost 20 litrů za minutu. Případná sedimentace je přírodním jevem a není na závadu jakosti stolní vody.

Studená, perlící se, osvěžující přírodní minerální voda je vhodná k dlouhodobému pití jako stolní voda. Její složení umožňuje tuto minerální vodu zařadit z hlediska léčivých účinků mezi pramen Evženie a Klášterecký pramen. Zvláště vhodná je při pravidelném pití u žaludečních obtíží, podpůrné léčbě cukrovky, prevenci vzniku močových kamenů a léčení zánětlivých onemocnění vývodných cest močových.

Městský pramen je pro svůj vysoký obsah volného oxidu uhličitého z hlediska balneologického vhodný pro zevní balneaci v podobě plných a částečných uhličitých koupelí, plynových uhličitých koupelí a podkožních plynových injekcí. Vedle srdečně-cévních onemocnění může být pro své chemické složení a mírně zvýšenou radioaktivitu tato minerální voda využita k léčbě degenerativních onemocnění pohybového ústrojí a arteriální hypertenze.

https://lazneevzenie.cz/mestsky-pramen

Body zájmu

Tipy na trasy