Pramen Evženie, Klášterec nad Ohří

Pramen Evženie, Klášterec nad Ohří
Přírodní slabě mineralizovaná voda hydrogenuhličitano-sodného typu se zvýšeným obsahem kyseliny metakřemičité, hypotonická, studená. Pramen se nachází přímo pod původní stáčírnou minerálních vod v hloubce 12 m, vydatnost 4 litry za minutu. Případná sedimentace je přírodním jevem a není na závadu jakosti stolní vody. Prohlášena za léčivý pramen 9. dubna 1898.

Vzhledem k svému fyzikálně-chemickému složení i při mírně zvýšené radioaktivitě je pramen vhodný pro 21-28 denní lékařsky sledovanou pitnou léčbu.Pramen Evženie
Hlavním účinkem této minerální vody při pitné léčbě je neutralizační účinek na kyselinu solnou v žaludku a stimulace žaludeční sekrece. Spolu s přítomným oxidem uhličitým urychluje žaludeční a střevní peristaltiku, zvyšuje diurézu, zvyšuje hodnoty pH a vylučování urátů. Předpokládá se účinek na tvorbu inzulinu.

Hlavními indikacemi pro pitné kůry jsou funkční onemocnění žaludku a horní části tenkého střeva, chronicky se opakující vředové choroby žaludku a dvanáctníku, léčení funkčních poruch střevních, diverkulóza, podpůrné léčení cukrovky zvláště při latentním acidózním metabolismu, prevence a metafylaxe urátových, cystinových a kalciumoxalátových kamenů, stavy po operaci ledvin a vývodných cest močových, po litotripsii, podpůrná léčba u poruch metabolismu kyseliny močové.

https://lazneevzenie.cz/klasterecky-pramen

Body zájmu

Tipy na trasy