Zámek Kačina

Zámek Kačina
Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. Zámecké expozice nabízejí možnost seznámit se s historií rodu Chotků, obdivovat architektonické krásy Kačiny. Zámek Vám nabízí několik prohlídkových okruhů.

Zámecké okruhy
1. Okruh - Hospodářské zázemí zámku a zámecká konírna - vinný a ovocný sklep, ledárna, dřevník, prádelna a žehlírna, kuchyně, pokojík pro služku, spíž, nově zrekonstruovaná konírna se zvuky a animací.
     
2. Okruh - Zámecké interiéry aneb Chotkové a jejich panství Nové Dvory - dějiny rodu Chotků a jejich panství Nové Dvory, životní styl šlechty v 19. a 20. století, třináct empírových komnat.
     
3. Okruh - Chotkovská knihovna, lékárna, divadlo, galerie, skleník - nejkrásnější empírová knihovna v Čechách, venkov ve výtvarném umění, cesta k léku, zámecká oranžerie, zahrada léčivých rostlin, zeleninová zahrádka.
     
4. Okruh - Za strašidlem Rudlou na zámek Kačina - netradiční interaktivní prohlídka s tajemnou postavou určená pro děti i dospělé v rámci projektu "Otevřte 13. komnatu".

5. Okruh - Babiččiny kočárky, hračky a panenky - prohlídka kočárků a vozítek pro miminka z dob dávno i nedávno minulých. V rámci okruhu jsou k vidění aktuální výstavy pro rok 2017: Království včel, Chotkovské zahrady a parky, Modely hospodářských staveb, Historie svateb na Kačině, Genetika v zemědělství.

Více: http://www.kacina.cz/prohlidkove-okruhy

OTEVÍRACÍ DOBA
květen až září:
úterý až neděle a státní svátky  9.00 až 17.00 hod

duben, říjen:
sobota, neděle a státní svátky, pro předem objednané zájezdy i ve všední den  9.00 až 17.00hod

VSTUPNÉ
http://www.kacina.cz/vstupne

Kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz

http://www.kacina.cz/