Penzion Kostnický dům, Tábor

Penzion Kostnický dům
Romantická táborská krajina rozprostírající se v povodí poklidné řeky Lužnice patří díky velkému množství historických památek a svým přírodním krásám k nejnavštěvovanějším místům v České republice.

Původně gotický dům čp. 220 v dnešní Pražské ulici je poprvé zmiňován roku 1521 jako majetek pasíře Prokopa. Dům byl poškozen při požárech v letech 1532 a 1559. Po druhém požáru byl zásadně renesančně přestavěn. Tehdy vzniklo pro dům typické první patro s arkýřem, předsazeným na čtyřech konzolách. Přízemí bylo tehdy vyzdobeno arkádami.

Od roku 1994 nese budova název "Kostnický dům", připomínající partnerství měst Kostnice a Tábor, je také majetkem obou měst.

V letošním roce byla dokončena pečlivá rekonstrukce všech pokojů.

V prvním patře je chlouba celého penzionu, romantický pokoj s vanou umístěnou přímo v místnosti, velkou postelí a luxusní koupelnou se sprchou.

Druhé apartmá na tomto patře je rodinné, je zde možné ubytovat až 6 osob, skládá se ze dvou samostatných místností, kdy jedna je situována do tiché Střelnické ulice, druhá do sice hlučnější, ale krásné Pražské ulice. Koupelna a záchod jsou samostatné, v koupelně je sprcha. V druhém patře jsou do Střelnické ulice situovány 2 pokoje, oba mají koupelny se sprchou. Do Pražské ulice směřuje velký "business" pokoj, s pracovním koutem, manželskou postelí a možností ubytování dalších 2 osob. Koupelna a záchod jsou samostatné, v koupelně je vana. Ve třetím jsou malé "economy" pokoje, milé a umístěné přímo ve špičce střechy. Z okna je výhled na rozmanitě krásné střechy starých táborských domů a oba pokoje mají malou koupelnu s WC a sprchou.

PENZION KOSTNICKÝ DŮM TÁBOR
Pražská 220,
Tábor 390 01

Tel.: 702 125 665
info@kostnickydum.cz

https://www.kostnickydum.cz/

Body zájmu

Tipy na trasy