Teplice nad Metují

Teplice nad Metují
Město Teplice nad Metují leží na Broumovsku v okrese Náchod, v Královéhradeckém kraji. Je situováno v malebném údolí na horním toku řeky Metuje v blízkosti státní hranice s Polskem.
 
Teplice nad Metují - současnostCelé území města patří do CHKO Broumovsko a turistické oblasti Kladské pomezí. Podstatnou část katastru města pokrývá národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály, které patří mezi evropské příroTeplice nad Metují - současnostdní skvosty. Původně kompaktní pískovcová tabule svrchnokřídového stáří byla postupně rozčleněna do skalních bloků. Vzniklá skalní města jsou pro své nesčetné věže, divoké rokle, chladné soutěsky, jeskyně i propasti rájem turistů, horolezců a speleologů. Krásnou vyhlídkou na údolí řeky Metuje a část skalního města láká k výstupu zřícenina hradu Střmen. V srdci Teplického skalního města byl objeven pseudokrasový podzemní labyrint Poseidon, jehož délka je minimálně 27,5 km. Součástí skalní oblasti jsou i Jiráskovy skály se zámečkem Bischofstein a zříceninou hradu Skály.

Teplice nad Metují - současnost Teplice nad Metují jsou východiskem mnoha značených turistických a cyklistických tras a v zimě udržovaných běžeckých tratí. Obyvatelům i návštěvníkům celoročně slouží nově postavené Sportcentrum se třemi tenisovými kurty, squashem a fitnes. V létě je v provozu historická přírodní plovárna s čističkou, fotbalové a volejbalové hřiště, v zimě sjezdovka s umělým zasněžováním a za mrazivého počasí je udržováno kluziště s přírodním ledem.

Turistům je k dispozici několik desítek ubytovacích zařízení (penziony, hotely, ubytovny, kempy) a turistické informační centrum.
  
Nejvýznamnější akcí, která každoročně přiláká do města tisíce návštěvníků je Mezinárodní horolezecký filmový festival. Svou oblibu si získala každoroční Regionální zahrádkářská výstava.

Ze sportovních akcí je nejnavštěvovanější dálkový marathón horských kol Rallye Sudety a závod silničních kol Sudety tour. Stále navštěvovanější je znovu obnovený turistický pochod Teplicko-adršpašská 33.

Kontakt
Turistické informační centrum, Teplice nad Metují
Horní 13
549 57 Teplice nad Metují

e-mail: info@teplickeskaly.com
Telefon: +420 491 581 197
Mobil: +420 775 761 003

http://www.teplicenadmetuji.cz/

Fotografie a texty poskytlo město Teplice nad Metují a Turistické informační centrum, Teplice nad Metují

VšeCyklotrasaNaučná trasaTuristická trasaLyžařská trasa

Kolečko u sjezdovky - Teplice nad Metují

Městský okruh - Teplice nad Metují

Naučná stezka Teplickým skalním městem

Okruh Teplickými a Jiráskovými skalami

Z Teplic n/M přes Zdoňov do Adršpachu

Z Teplic n/M Vlčí roklí do Adršpašských skal

Z Teplic nad Metují do Polska

Z Teplic nad Metují k Jiráskový skalám

Z Teplic nad Metují na Bukovou Horu

Z Teplic nad Metují na Ostaš

Z Teplic nad Metují na vyhlídku Čáp

Body zájmu

Turistické cíle