Policko

Jedná se o oblast katastrů města Police nad Metují a sedmi obcí jeho bezprostředního okolí. Území je zhruba vymezeno čarou vedenou od hory Ostaš po hřebenu Broumovských stěn, dále po česko-polské státní hranici u obce Machov, k řece Metuji nad Hronovem a proti jejímu toku k Dědovu a zpět k Ostaši.

Jedná se o území, které bylo od nepaměti chudé na zdroje obživy, ale bohaté na dobré lidi, na události a na přírodní krásy. Zdejší členitá krajina, které dominují zalesněné hřebeny stolových hor a labyrinty rozsáhlých skalních měst, nabízí nepřeberné možnosti výletů, možnosti aktivní i pasivní rekreace v nedotčené přírodě.

Historické a kulturní památky skýtají možnosti estetických zážitků i poučení. Ne nadarmo si zdejší krajinu oblíbily mnohé význačné osobnosti našeho kulturního, uměleckého i společenského života minulosti i současnosti.

Díky poloze mezi Krkonošemi a Orlickými horami a zároveň bezprostředně na česko-polské hranici s řadou turistických přechodů, je tato oblast ideální výchozí základnou i pro náročnější turisty, cyklisty či motoristy. Dobré sněhové podmínky nabízejí i mnoho možností zimních pobytů.

Tento skromný, zapomenutý, ale možná právě proto čarovný kout je naším domovem. O jeho krásy se s Vámi rádi podělíme. Snad k tomu přispějí i tyto webové stránky ...

http://www.policko.cz/cs/policko.php/

VšeCyklotrasaTuristická trasa

Bělská - Trasa č. 4150

Javoří hory - Trasa č. 4002

Kamenná cesta - Trasa č. 4004

Okolo Broumovských skal Police nad Metují

Okruh Stěny - Trasa č. 4000

Pánova cesta - Trasa č. 4003

Skalním bludištěm Broumovských stěn

Trasa "Rallye Sudety"

Vambeřická cesta - Trasa č. 4151

Vyhlídková cesta - Trasa č. 4001

Vyhlídková cesta okolo Broumovských stěn

Zimním Machovskem