Opočno

Opočno

Opočno a jeho příměstské části Čánka a Dobříkovec mají 3 200 obyvatel.

Dle zpracovaného územního plánu se nepředpokládá velká průmyslová výstavba. Opočno má ale vyčleněny prostory jak na průmyslovou, tak na bytovou výstavbu.

Město má jednoznačné předpoklady orientovat se na turistický ruch.

Památky
Opočenskou dominantou je renesanční zámek, který je jednou z nejnavštěvovanějších památek Královéhradeckého kraje. Přímo ve městě je další velké množství památkově chráněných budov a kostelů. Nechybí zde ani romantická zákoutí, která nechávají nahlédnout do minulého století.
 
Kultura
Město je místem mnoha kulturních akcí počínajících mnoha koncerty vážné hudby, koncerty dechových a populárních kapel. Nechybí zde ani divadlo. V několika výstavních síních je ročně pořádáno několik výstav různého žánru. Mezi těmi kteří se zájmem uspořádali své výstavy v Opočně jsou jména jako Adolf Born, Jan Hruška či Oldřich Jelen.

Sport a rekreace
Opočno má vlastní venkovní koupaliště Broumar, se kterým sousedí nový autocamping. Nechybí zde tenisové a fotbalové hřiště, v zimě je v provozu zimní stadion. V blízkém okolí v dosahu 5ti kilometrů je krytý plavecký stadion a kuželník. Za dvacet minut jízdy autem jste v ráji jachtingu, na nádrži Rozkoš u České Skalice.
 
Příroda
Přímo na náměstí je vchod do rozsáhlého parku, který přechází v oboru, kde je chována dančí a mufloní zvěř. V blízkém okolí města lze navštívit mochovskou bažantnici, nebo nedalekou lokalitu Chlum.

Kontakt:
Městský úřad Opočno
Kupkovo nám. 247, 517 73 Opočno

e-mail: info@mu.opocno.cz
telefon: 494 668 331, 494 668 332

http://www.opocno.cz/

Kolem rybníku Broumar

Městem a parkem

Body zájmu

Turistické cíle