Na kole po nejkrásnějších oblastech České republiky

Tato část, kterou máte otevřenou, vás provede těmi nejkrásnějšími a mezi cyklisty nejoblíbenějšími oblastmi naší vlasti. Výběr oblastí a tras v nich byl podřízen tomuto cíli, na své si tedy jistě přijdou cyklisté všech výkonností, na všech druzích kol od čistě silničních až po plně odpružené horské speciály. Zde vás to zavede na širokou škálu míst, do rovinatých krajů Hané nebo jižních Čech, na jižní Moravu na vinařské stezky, do hor na hřebenové pěšiny i do strmých úbočí. Budete tak mít na výběr jak trasy zaměřené především na jízdu samu, tak i na poznávání architektonických,historických nebo přírodních památek.
Vybrali jsme pro vás, projeli a připravili ty nejhezčí trasy, které naše země nabízí. Samozřejmě každý z nás vnímá krásu jinak a žádná data nemůže postihnout to, co ze sedla svého kola uvidíte a zažijete. Tato část si neklade za cíl pokrýt celé naše území, nicméně vám bude průvodcem za krásnými zážitky ve vybraných lokalitách, a to i s podporou moderních navigačních zařízení, např. chytrých telefonů a naší aplikace Turista v Mobilu.
U každé trasy pro přehlednost uvádíme výchozí a cílový bod, délku, časovou i celkovou náročnost, stoupání překonaná na trase, vhodný typ kola a také vybrané průjezdní a orientační body trasy pro snazší navigaci. Užitečný je rovněž výčet možností občerstvení po cestě, byť se každým rokem může měnit, a jistě výškový profil trasy a orientační mapka.

Tato část vznikla ve spolupráci a Euromedia Group, a.s. Autor knihy "77 výletů na tajemná místa po Čechách" je pan Ivo Paulík a my všichni mu moc děkujeme.

Ivo Paulík, http://www.ipaulik.com/

"77 výletů na tajemná místa po Čechách, Universum, Euromedia Group, a. s. Naše knihy lze zakoupit v internetovém knihkupectví www.knizniklub.cz."

ČESKÝ RÁJ

JIŽNÍ ČECHY

JIŽNÍ MORAVA

KRKONOŠE A JIZERSKÉ HORY

Okolí Prahy

STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ MORAVA

ŠUMAVA